Kiralamak istediğiniz villanın detay sayfasının sol tarafında yer alan REZERVASYON YAP sekmesinden MÜSAİTLİK DURUMU butonuna tıklayarak villanın müsaitliğini kontrol edebilir, konaklama yapmak istediğiniz tarih aralığının müsait olması durumunda minimum 5 veya 7 gece (seçtiğiniz aya göre değişmektedir) seçildikten sonra açılan pencerede yer alan konaklayacak kişi sayısı (yetişkin ve çocuk olarak) seçilir.

Sonrasında kiralamak istediğiniz villanın konaklama yapacağınız tarih aralığındaki fiyatını ve ön ödeme olarak ödenmesi gereken depozito tutarını (toplam tutarın %30’u) görebilirsiniz.

Yeşil renkteki REZERVASYON YAP sekmesine tıkladığınızda karşınıza çıkan rezervasyon sayfasında yer alan bilgiler doldurularak ön rezervasyon talebiniz tarafımıza iletilir. Satış ekibimiz gönderdiğiniz talebi inceledikten sonra hemen sizlere iletişime geçerek (telafon,sms ve mail yoluyla) ön rezervasyon talebinizin onaylanabilmesi için gerekli ödeme evraklarını tarafınıza iletir.

Ödemenizin tahsil edilmesinin ardından konaklama yapacağınız villaya ait sözleşme detaylarınız tarafınıza mail yoluyla iletilecektir.

Web sayfamızda bulunan villalarımıza ait detay sayfalarında ve villa listeleme sayfalarında, villalardakonaklayabilecek kişi kapasiteleri ve yatak odası sayıları belirtilmektedir.

Yemek servisi hizmetimiz bulunmamaktadır. Villalarımıza ait mutfaklarda kendi yemeklerinizi pişirebilir,kendi ellerinizle güzel bir kahvaltı sofrası hazırlayabilirsiniz.Özel barbekü hizmeti talep etmeniz durumunda, anlaşmalı olduğumuz özel şeflerden bu hizmeti ücret karşılığında alabilirsiniz.Ücret ve hizmet detayları ile ilgili bizleri arayabilirsiniz.

Elektrik,su,tüpgaz kullanımı,havuz ve bahçe bakımı giderleri ile villaya girişte yapılan temizlik hizmeti ücrete dahildir. Konaklamanız esnasında ekstra temizlik hizmeti talep etmeniz durumunda 1 gün öncesinde firmamıza bilgi vermeniz gerekmektedir. Bu hizmet ücret karşılığinda verilmektedir.

Toplam kiralama bedelinin %35'lik kısmının ödenmesine istinaden rezervasyon onayınız,sözleşme ve ödeme bilgileriniz rezervasyon formunda belirttiğiniz mail adresine gönderilecektir.

Web sayfamızda veya sosyal mecralarda paylaştığımız fiyatlar villanın toplam fiyatıdır. Kişi başı fiyat uygulamamız bulunmamaktadır. (Örnek : 4 kişi konaklama kapasitesine sahip bir villada 2 kişi de kalsa 4 kişi de kalsa villanın fiyatı aynıdır.)

Rezervasyon formunun oluşturulmasının ardından ilk etapta, konaklama yapacağınız tarih aralığındaki villanın toplam kiralama bedelinin %30'luk kısmının ödenmesi gerekmektedir.Bu tutar rezervasyon formunu doldurduğunuz sırada sizlere ön bilgi olarakta verilmekte ayrıca tarafınıza ulaşan ön rezervasyon bilgilerinizde de yer almaktadır. %30'luk depozito ödemesini tarafınıza mail ile göndereceğimiz ödeme linki üzerinden güvenli bir şekilde (3d secure ile) kredi kartınız ile yada firma hesap numaramıza yapacağınız havale/eft (western union) ödemesi ile de gerçekleştirebilirsiniz. Kalan %70'lik tutar ise villaya giriş esnasında nakit olarak ödenecektir.

Web sayfamızda bulunan villaların denize olan mesafeleri villalara ait detay sayfalarında belirtilmektedir.Ayrıca villaların markete,restauranta ve kent merkezine olan mesafelerini de içeren bilgilere yine bu sayfalardan ulaşabilirsiniz.

Kalkan,

İstanbul'a 840 km.
Ankara'ya 660 km.
Antalya'ya 200 km.
Fethiye'ye 80 km. 
Kaş'a 25 km. Mesafededir.


İstanbul ve Ankara'dan Ulaşım

Kara yoluyla
Kalkan'a Antalya üzerinden ulaşmak için Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş güzergahı kullanılmalıdır. Ayrıca 80 km.lik bir mesafede olan Fethiye üzerinden de Kalkan'a kolayca ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin birçok yerinden Kalkan'a otobüs seferi yapılmaktadır. Kalkan otobüslerinin bulunamadığı durumlarda Kaş ve Fethiye otobüsleriyle önce bu merkezlere, ardından minibüslerle Kalkan'a ulaşılabilir.

Hava yoluyla
Kalkan'a en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı'dır. Buradan kalkan Havaş servisleriyle önce Fethiye'ye, buradan kalkan minibüslerle Kalkan'a ulaşılabilir.

Dalaman Havalimanı’ndan Kalkan’a ulaşım için birkaç farklı alternatifiniz bulunuyor. Havaalanından transfer paylaşımı yapabileceğiniz gibi özel transferleri de tercih ederek doğrudan Kalkan’a gelebilirsiniz. Eğer diğer toplu taşıma seçeneklerini değerlendirmek istiyorsanız, Önce Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye Otogarı’na gelmeniz gerekiyor. Otogara geldikten sonra ise yolculuğunuz oldukça keyifli geçecek. Fethiye-Kaş arası seferler düzenleyen otobüslere binerek, yaklaşık 1.5 saat içinde kendinizi Kalkan’da bulacaksınız. Yemyeşil ormanların arasında ilerleyerek gideceğiniz bu 80 km’lik yol, daha tatiliniz başlamadan o havayı içinizde yaşatmaya başlayacak.

TARAFLAR 

İş bu sözleşme tarafları, Villa Kalkan, Müşteri ve Ziyaretci olarak belirlenmiş olup. Taraflar sözleşmede belirtilen şekilde tanımlanmıştır. 

VİLLA KALKAN 

Merkezi Kalkan Mah. Cumhriyet Cad No: 50 A/2 Kaş/ Antalya adresinde bulunan Wings Seyahat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ni (Kaş V.D. 813 105 78 04 ) ifade eder. Villa Kalkan münferit bireylere veya tüzel kişilere web sitelerimiz üzerinden veya direkt Kalkan ofisimizden kiralama yapmak isteyen kişilere aracılık hizmeti sunan bir kuruluştur. 

ZİYARETÇi 

Terimi, bunlarla sınırlı olmamak üzere sitemizde yayınlanmakta olan hizmet,kiralik villa,apart,konut ve işyeri ya da satın alınabilir diğer materyalleri inceleyen, satın alma veya kiralama talebinde bulunan ya da satın alan veya kiralayan gerçek veya tüzel kişileri ifade eder. 

MÜŞTERİ 

Villa Kalkan aracılığı ile gerçek kişi veya tüzel kişilerin web sitesinde doğrudan bizim üzerimizden ya da kendileri vasıtasıyla hizmetlerimizi sunduğumuz veya sitelerimiz üzerinden dolaylı olarak hizmetlerimizden yararlanan,villa, apart,konut, ve diğer hizmetlerinin ilanlarını sitemiz aracılığı ile kiralamaküzere sitemizde yayınlayan müşteriyi ifade eder. Müşteriler aynı zamanda kiralama yapan kişilerdir. 

REZERVASYON ÖDEMESİ 

Rezervasyon yaptığınız tesis ile ilgili toplam rezervasyon bedelinin ön ödemesinin %35’i rezervasyon ile birlikte kredi kartı veya banka havalesi ile yapılması gerekmektedir. Kalan ödeme tutarı tesise giriş gününde NAKİT olarak ödenir. Kiralama bedeli yabancı para birimi ise ve ziyaretçi ödemeyi TL bazında yapmak isterse, merkez bankası günlük satış fiyatı baz alınacaktır. 

HASAR DEPOZİTOSU 

Gerçekleşen tüm Rezervasyonlar için bir hasar depozitosu bedeli tespit edilmiştir, bu rakam apart veya villa çeşitlerine göre 250 TL ile 1.000 TL arasında değişmektedir. Rezervasyonu gerçekleştiren kişi hasar bedelini tesise girişte NAKİT olarak öder .Misafirin tesisten ayrılacağı gün firmadan bir yetkili odayı kontrol eder, hasar depozitosu geri ödemesi (hasar yoksa) çıkışta ödenir. 

REZERVASYON İPTAL KOŞULLARI 

Sözleşme konusu ürün ve/veya hizmetleri Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/g hükmü gereğince "Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken konaklama, eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler"niteliğinde olduğundan Cayma Hakkı kapsamında bulunmamaktadır. ZİYARETÇİ, bu hususu en başından bildiğini ve Cayma Hakkı talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder. 

İptal durumlarında VİLLA KALKAN, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden  müşterilerden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir. 

* Rezervasyon iptalinin mail ya da fax yolu ile bildirilmesi gerekmektedir. 

* Rezervasyon ilk aşamasında gönderilen ön ödeme tutarının hiçbir şekilde iadesi YAPILMAYACAKTIR. 

* Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 30-60 gün kadar önce gerçekleşirse, ziyaretçi,toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır. 

* Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 0-29 gün kadar önce gerçekleşirse, ziyaretçi,toplam seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır. 

* ZİYARETÇİ'nin tazminat ödemesini yapmadığı durumlarda, bu ücretler VİLLA KALKAN tarafından İhtarname yada İcra takibi vasıtası ile yasal olarak ZİYARETÇİ‘den talep edilir. Bu gibi durumlarda doğabilecek tüm masraflar (Avukat, noter, icra ve dosya masrafları vs…) ödenecek ücrete ilaveten ZİYARETÇİ‘den talep edilmektedir

CHECK-IN VE CHECK- OUT 

Taşınmazlara giriş (Check-in) saat 15:00’dan sonra, çıkış (Check-out) ise saat 10:00’da olmalıdır. Bu arada kalan zaman dilimi taşınmazların temizliği ve bir sonraki ziyaretçi’nin girişi için ayrılmıştır. Sadece uygun durumlarda geç çıkış veya erken girişe izin verilir. Bunun haricinde ziyaretçi belirtilen saatte çıkış yapmak zorundadır. Geç çıkış yapıldığı takdirde ziyaretçi bu durumdan kaynaklanabilecek olan kayıpları ödemeyi kabul ve taahhüt eder. 

Mesai saati bitimi olan saat 19:00’dan sonraki (Saat 23:59'a kadar) karşılamalarda, eğer firmanın onayı alınmamış ise Villa Kalkan'ın ekstra olarak 190 TL  karşılama ekstra mesai ücreti talep etme hakkı doğar. Bu ücret ödenmeden villaya giriş yapılamaz. ZİYARETÇİ yola çıkmadan önce varış saatini bu saatlere denk getirmekle yükümlüdür.(Saat 23:59'dan sonraki girişler kabul edilmemektedir.) 

TEMİZLİK 

Tüm villalar girişte temiz olarak teslim edilir. 

ÖZEL TALEPLER 

Özel istek ve taleplerinizin rezervasyon esnasında bildirilmesi gereklidir. Özel istek ve taleplerinizin karşılanması için azami gayret gösterileceğini belirtiriz. 

SÖZLEŞMENİN AKTEDİLMESİ 

*Ziyaretçi sözleşme’yi okuduğunu, anladığını, haklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğunu kabul eder. 

* Ziyaretçi, sözleşme ile kararlaştırılan edimler arasında hiçbir oransızlık bulunmadığını ve karşılıklı edimlerin işin niteligine uygun olduğunu, sözleşme konusuna giren işlemler kapsamında herhangi bir tecrübesizliklerinin bulunmadığını kabul ederler. 

* Ziyaretçi, sözleşme kapsamında yer alan işlemlerin kendi menfaatine uygun olduğu konusunda tam bir kanaate vardığını ve tüm şartlara kendi özgür iradesi ile, hiçbir güçlük veya sıkıntı içinde olmadan, düşünerek, isteyerek ve bilerek uyacağını kabul eder. 

* Villa Kalkan Kiralama ve ziyaretçi, sözleşmenin hükümlerinin haksız şart sayılabilecek bir özellik taşımadığını, menfaatler dengesi bakımından bir haksızlık olmadığını kabul eder. 

İşbu sözleşme hükümleri tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar hakkında yönetmelik hükümleri uyarınca herhangi bir haksız şart içermemektedir. hükümler dürüstlük ve iyi niyet kuralına aykırılık teşkil etmemekte olup tüketicinin korunması mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır. 

İşbu sözleşme hükümleri 6098 sayılı borçlar kanunu hükümleri de dikkate alınarak hazırlanmıştır. borçlar kanunu’nun 21. maddesinde öngörülen bağlayıcılık ve içerik denetimi ziyaretçi tarafından yapılmıştır. işbu sözleşme hükümlerinden hiçbiri işbu sözleşme’nin niteliğine ve işin özelliğine yabancı (şaşırtıcı şartlar) nitelik taşımaz. işbu sözleşme hükümleri açık ve anlaşılır bir şekilde yazılmış olup birden çok anlamı ifade etmemektedir. 

FİRMAMIZIN SORUMLULUKLARI 

*Web sitemizden rezervasyon yaptığı tarihten itibaren villaya girişe kadar bu rezervasyon ile ilgili tüm işlemler firmamızın sorumluluğundadır. 

* Konutta olabilecek aksaklıkları(elektrik arızası, su arızası vs.) en kısa zamanda onarımını veya bakımını yaptırır. Fakat yaz aylarının çok yoğun olması sebebi ile gecikmeler yaşanabileceğini de hatırlatmak isteriz. 

* Ziyaretçilerin özel eşyalarından firmamız hiç bir şekilde sorumlu değildir. Tatil beldelerinde hırsızlık olaylarının olabileceğini dikkate alarak misafirlerimizin dikkatli olmalarını öneriyoruz. 

* Seyahat sigortası yaptırmanızı öneririz. Eve ait eşyaların çalınması, zarar görmesi veya benzer koşullarda, olay yerinde inceleme yapan polis veya jandarmanın raporuna göre hareket edilecektir. 

* Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen savaş, savas tehdidi, toplumsal kargaşa, terörist eylemler, doğal afetler, sağlık riskleri ve şiddetli hava koşulları gibi durumlardan kaynaklanan değişikliklerden sorumluluk kabul etmeyeceğimiz gibi para iadesi de yapmayacağımızı belirtmek isteriz. 

* Evde kaynaklanacak ve tamiri mümkün olmayan büyük teknik arızalarda, kiralanan evin muadili başka bir konut firmamız tarafından tahsis edilecektir. 

* Doğa içerisinde konuma sahip olan tüm villalarımızda düzenli olarak ilaçlama yapılmaktadır. Ancak mevsimsel ve konumları itibari ile çevrede; kelebek, böcek, sinek,arı vs. bulunma ihtimali göz önüne alınmalıdır. Bu durumdan dolayı firmamız sorumlu tutulmayacaktır.

*Villa Kalkan web sayfasında yayınlanan hiç bir villa, veya apart, Villa Kalkan a ait değildir. Her villanın/apartın sahipleri farklı gerçek veya tüzel kişilerdir. Villa Kalkan, gerçek yada tüzel kişilerin villalarını/apartlarını müşteriye kiralamak için aracılık konumundadır. Bu nedenle Villa Kalkan sadece komisyonculuk faturası keser. Ziyaretcinin ödediği bedelin belirli bir tutarı (komisyonculuk) geliridir ve bu gelire istinaden Villa Kalkan fatura ibraz etmektedir.  

Ziyaretci tarafından ödenen toplam tutarın fatura keşide edilmeyen kalan kısmı villa/apart sahibinin geliri olduğundan dolayı, kalan tutarı için fatura ibraz edilmez. Villa/apart sahibi,yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. Villa Kalkan kendi elde ettiği gelire  

istinaden fatura ibraz ettiğinden dolayı , üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin elde etiği gelir için fatura ibraz etmez, bu durumdan kaynaklı bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. 

Villa Kalkan ; villanın/apartın/dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta/daireye girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından Villa Kalkan'a derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. Villa Kalkan bu talebi villa/apart/daire sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Villa Kalkan aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. Villa Kalkan, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Villa Kalkan villa/apart/daire sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta/dairede oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart/daire sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık, düşme vb. ve villada/apartta/dairede olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Villa Kalkan sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan Villa Kalkan kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan/daireden ayrıldıktan sonra, villada/apartta/dairede kaldığı süre içerisinde Villa Kalkan'a bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

ZİYARETÇİNİN SORUMLULUKLARI 

* Evin içerisinde sigara içilmesi yasaktır. 

* Firmamızdan onay alınmadığı takdirde evcil hayvan kabul edilmez. 

* Her ev için maksimum kişi sayısı web sitemizde belirtilmiştir. Sözleşmede belirtilen kişiler haricinde evde başka kimse kalmamalı, ziyaretçi kiraladığı ev için rezervasyon formunda ve/veya web sitemizde belirtilen kişi sayısını aşmamalıdır.  

* Ziyaretçiler kiraladıkları tatil konutunun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir. Fakat tüm ekipmanları temiz ve hasar vermeden kullanmaya özen göstermelidir. Herhangi bir hasar ziyanda firmamızı haberdar etmelidir. 

* Oluşan herhangi bir hasarın bedeli neyse depozitodan düşülecektir. Hasar bedeli depozito bedelinden yüksek ise ziyaretçi fazlasını ödemeyi kabul eder.  

*Ziyaretciler 678 sayılı kanun hükmünde kararname, 22 Kasım 2016 tarihli ve 29896 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan Kimlik Bildirme Kanununa göre; Villaya girişlerden önce villada konaklayacak tüm kişilerin kimliklerini (Nüfus Cüzdanı,Ehliyet,Pasaport) firma yetkilisine veya firmanın belirlediği kişi veya kişilere bildirmek ile yükümlüdür.      

*Ziyaretciler, bu Sözleşme’den kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini VillaKalkan onayı olmadan devredemezler. Villa Kalkan sözleşme’den kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini 3. kişilere devredebilir. 

*Kullanan, taşınmazı hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi koumalı ve gelebilecek tüm tehlikelerden uzak tutmalıdır. 

*Taşınmazın kullanımı için ziyaretçinin kontrolüne bırakıldığı sırada hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi kullanılmaması ve/veya gelebilecek tehlikelerden uzak tutulmaması halinde ziyaretci, Taşınmaz Sahibi’ne karşı kusuru oranında sorumlu olacak, Villa Kalkan kesinlikle sorumlu olmayacaktır. 

*Taşınmaz esas olarak sadece ziyaretçi ve sözleşme belirtilen kişiler tarafından kullanılacaktır.Sözleşme belirtilen kişiler dışında, kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunmadığı takdirde Taşınmaz başkasına kullandırılamaz. İzin verilen kişilerin bulunması halinde dahi bu kullandırmalar ziyaretçi tarafından bedel karşılığında üçüncü kişilere tahsis edilemez. Ziyaretinin izin verdiği kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunması halinde söz konusu izin verilen kişilerin bu Sözleşmede yer alan hükümlere aykırı hareketleri doğrudan ziyaretçinin aykırılığı olarak telakki edilir. Kullanan taşınmazı başkalarına kullandırarak ticari veya benzeri kazanç sağlayamaz. 

* Ziyaretçiler kullanılan evin çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olmalı ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınmalıdır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi bir yasadışı (silah, uyuşturucu, her türlü kaçakçılık vs..) faaliyet içinde bulunmamalıdır. Böyle bir durum karşısında Villa Kalkan‘ın derhal ve ihtara gerek kalmadan evi tahliye ettirme hakkı saklıdır. Anılan sebeplerle yapılacak tahliye esnasında oluşabilecek zarar ve kayıplardan Villa Kalkan sorumlu tutulamaz. 

Bu anlaşma ile evin söz konusu tarihlerde başkasına kiralanmayacağı teminat altına alınmaktadır. Afet ve mücbir sebepler durumunda bu sözleşme geçersiz olacaktır. 

*Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, Villa Kalkanın önüne geçemediği durumlarda Villa Kalkan kesinlikle

 sorumlu tutulamaz. 

*Villaya/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan Villa Kalkan kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

*Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazıplastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan Villa Kalkanın kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

*Tüm Villa ve Apartlarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Villa Kalkan, müşteriyi  

hiçbir zaman, hiç bir şekilde kiraladığı villaya/aparta, Villa Kalkan Firmasının otomobili içerisinde taşımaz. Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Villa Kalkan, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. 

Ziyaretçinin kendi sorumluluğundadır. 

*Villa veya apart kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan Villa Kalkan sorumlu tutulamaz. Villa Kalkan, villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir 

Villaya/Aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden Villa Kalkan sorumlu tutulamaz. 

*Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan Villa Kalkan kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

*Villalarımızın/Apartlarımızın aksi belirtilmediği taktirde yüzme havuzları ısıtmalı değildir. Mevsim şartlarına göre sıcaklıkları değişiklik gösterir, havuz suyu sıcaklığı veya soğukluğu sebebi ile müşterinin havuzu kullanamaması durumunda, Villa Kalkan hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz. Müşteri, villayı/apartı kiralamadan önce, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün web sitesinden veya telefonundan hava durumu hakkında bilgi alabilirler. 

HUKUKİ ŞARTLAR 

a. Uygulanacak Hukuk: Taraflar, işbu Sözleşme’nin uygulanması ve yorumlanması ile ilgili ihtilafların Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre çözümleneceğini kabul etmektedirler. 

(b) Yetkili Mahkeme: İşbu Sözleşme’den doğan ihtilafların hallinde münhasıran Kaş Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. İşbu Sözleşme’den dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre Villa Kalkan merkezi bulunan yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir. 

(c) Ayrılabilirlik: Sözleşme’nin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlülüğünü etkilemeyecektir. 

(d) Sözleşmenin Dili: İşbu Sözleşme Türkçe olarak hazırlanmış ve elektronik ortamda imzalanmıştır. 

(e) Sözleşme ve Eklerinin Bütünlüğü ve Tadiller: Sözleşmenin ekleri bu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçasını teşkil edecek olup birbirlerinden ayrı olarak yorumlanamaz. 

(f) Vila Kalkan Şirketi İletişim Bilgileri: 

Wings Seyahat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ni (Kaş V.D. 813 105 78 04 ) Kalkan Mah. Şehitler (Yalıboyu) Cad. No:50A-2 Kaş Antalya 

Telefon: 0242 252 00 32 

E-posta: info@villakalkan.com.tr 

(g) Tüketici İlişkileri: Ziyaretci ile Vila Kalkan arasında çıkabilecek sıkıntıları Vila Kalkan , iyi niyet ve dürüstlük kaideleri kapsamında çözmek için her türlü gayreti sarfedecektir. Fakat şikayet ve itirazlar için Villa Kalkan Hizmetleri’nin alındığı yer olan Kaş / Kalkan’da tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine başvurulabilir. Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca -cayma hakkının kullanılamayacağı istisnai durumlara girmesi sebebiyle- işbu Sözleşme kapsamında ziyaretçinin cayma hakkı bulunmaz. 

(h) villakalkan.com.tr Üzerinden Yapılan İşlemler ve irade açıklaması niteliğindeki işlemler 6098 sayılı Borçlar Kanunu, Tüketici Mevzuatı ve yürürlükte bulunan sair mevzuat uyarınca Tarafları bağlayıcı irade açıklamaları olarak telakki edilirler. 

Yukarıda belirtilen maddelerin doğrultusunda Villa Kalkan para iadesi olmadan kontratı iptal eder. 

İş bu sözleşme toplam 5 sayfadan oluşmaktadır. Taraflar bütün sözleşme hükümlerini peşinen elektronik ortamda kabul ettiklerini beyan etmektedirler.