MARMARİS / MARMARİS PLAJLARI
06 Oca 2019

MUHTEŞEM MARMARİS PLAJLARI

Güzel plajlar ve popüler bir tatil beldesi denilince akla gelen ilk yerlerden bir tanesi de Marmaris’tir. Marmaris, 8 kilometrelik sahili boyunca birçok farklı ve birbirinden güzel plajlara ev sahipliği yapmaktadır. Suyu temiz ve ılık sıcaklığa yakın olduğu için, her zaman tatilciler tarafından tercih edilir. Su sporları yapmak, güneşlenmek, denizin tadını çıkartmak ve huzur dolu bir zaman geçirmek isteyen tatilciler Marmaris’e giderek kendilerini yenileyebilirler. Marmaris plajları, belediyesi tarafından her zaman temiz tutulmakta ve sürekli olarak ulaşımı sağlanmaktadır. Böylece bütün altyapı hizmetlerini bünyesinde barındıran Marmaris, tatilcilerin isteklerini karşılamakta güçlük çekmez. Marmaris içerisinde ve yakınında birçok farklı plaj, tatilcileri her daim beklemektedir. Yazın yapılacak olan tatillerin, aylar öncesinden rezerve edilmesi önemle dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. 

İçmeler Plajı

Marmaris’in en kalabalık ve popüler plajlarının başında İçmeler Plajı gelir. Çünkü hem merkeze çok yakındır hem de inanılmaz sayıda konaklama seçeneğini bünyesinde barındırır. Marmaris’e sadece 8 kilometre uzaklıkta olan İçmeler Plajına 24 saat boyunca dolmuş bulunur. Rahatlıkla ulaşım sağlanır. Muhteşem bir deniz ve yemyeşil bir doğanın adeta birleşimi olan İçmeler Plajı, aynı zamanda tertemiz bir denize ve harika kumsala sahiptir. 

Turunç Halk Plajı

Marmaris’ten 21 kilometre uzakta olan ve ücretsiz şekilde hizmet veren Turunç Halk Plajı, mavi bayraklı plajlardan bir tanesidir. Yat sahiplerinin tatillerini serbestçe sürdürebilmeleri için burada ayrıca bir yat limanı da bulunmaktadır. Turunç Halk Plajı, İçmeler Plajından sonra Marmaris’teki en önemli ve bilindik plajlardan bir tanesidir. Karayolu ve deniz yoluyla ulaşımın mümkün olduğu Turunç Halk Plajına geliş yolunda, eşsiz bir doğa sizlere eşlik edecek ve estetik açıdan doymanızı sağlayacaktır. 

Kumlubük Plajı

Marmaris’in güneybatısında ve 25 kilometre uzağında bulunan Kumlubük Plajı, denizi ve balık restoranlarıyla ünlenmiştir. Kumlubük Plajı, şirin bir kasaba olan Kumlubük’te sahil yolu üzerinde bulunmaktadır. Doğa ve denize hayran kalacağınız Kumlubük Plajında aynı zamanda sizleri ayağınızı bastıkça memnun edecek yumuşaklıkta bir kumsal karşılayacaktır. Kumlubük Plajının yanında, aynı zamanda 5000 yıllık tarihe sahip birçok farklı yerleşim alanı da, tatilcilerin ilgisini çeken bölgelerden sadece bir tanesidir. 

MARMARİS PLAJLARI