GENEL / VİLLA TATİLİ
29 Mar 2021

Marmaris’in En Güzel Yerleri

Oldukça muhteşem koyları, plajları, doğası ve antik kentleri ile görenleri kendine hayran bırakmayı başaran Marmaris, sahip olduğu bu güzellikler sayesinde hem yerli hem de yabancı turistleri her yaz kendine çekiyor. Isınan havalar ile güzelliğini çok daha iyi bir şekilde hissetmek isteyen insanların isteklerini yerine getirmeyi de başarıyor. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri incelemek isteyen herkes, Marmaris gezilecek yerler arasından seçimlerini diledikleri gibi yapma imkanına da erişmiş oluyor.

 

Marmaris ‘in Mavi Güzellikleri

Söz konusu Marmaris gezilecek yerler olduğu zaman pek çok kişinin aklına öncelikli olarak masmavi suları geliyor. Tatilinin tadını doyasıya çıkartmak isteyenlere özel pek çok farklı plaj burada ziyaretçilerini bekliyor. Marmaris’in merkezinden başlayan halk plajı, Uzunyalı Plajı ile birleşmektedir. Oldukça uzun bir plaj olmasının yanı sıra bölgenin merkezi bir yerinde olmasından dolayı isteyen herkes gün içinde sıcaklardan bunaldığı zaman en kısa sürede buraya gelmeyi tercih ediyor.

 

Siteler oteller bölgesini de içerisine almakta olan Uzunyalı Plajı aynı zamanda İçmeler bölgesine kadar uzanan 10 kilometrelik sahil şeridi boyunca da devam eden oldukça uzun bir plaj. Yürüyüş yollarının yanı sıra arka kısmında da oldukça kaliteli restoranlar ve kafeler de yine misafirlerine hizmet veriyor.

 

İçmeler ise Marmaris’in en popüler yerlerinin başında yer alıyor. Plaj ve konaklama yerleri bakımından son derece zengin olan bu bölgeye yalnızca gündüzleri değil aynı zamanda geceleri de minibüs seferleri düzenlendiği için insanlar diledikleri zaman buraya gelebiliyorlar. Denizi ve doğası oldukça muhteşem olan İçmeler’in karşısında adacıklar yer alırken çevresi ise ormanlar ile kaplı.

 

Turunç Plajı ise oldukça güzel bir sahil kasabası olarak ön plana çıkıyor. Mavi bayraklı plaj statüsünde yer alan bu plajda yer alan denizler son derece berrak ve temiz. Yatların yanaşabileceği alanların olmasının yanı sıra burada yapılabilecek olan diğer bir aktivite ise dalış. Su altının son derece berrak ve güzel olmasından dolayı dalış aktivitesini yapmak isteyenler istediklerini elde etme konusunda son derece avantajlı oluyor.

 

Tarihi Yerler

Marmaris yalnızca turistik olarak değil aynı zamanda tarihi yerler bakımından da son derece zengin olması ile ön plana çıkıyor. Marmaris Kalesi de bu aşamada insanların en fazla ziyaret ettikleri yerlerden biri olarak biliniyor. Hem gündüz hem de gece ziyaret edilebilen kalenin ilk olarak milattan önce 1044 yılında İyonlar döneminde yapıldığı ve sonrasındaki zamanda ise Büyük İskender döneminde yenilendiği düşünülüyor. I. Dünya Savaşı döneminde her ne kadar ciddi anlamda zarar görsel de 1970’li yıllarda barınma alanı şeklinde kullanılmıştır. 1980 ve 1990 yılları arasında ise restore edilmesinin sonrasında 1991 yılına gelindiği zaman müze şeklinde kullanılmaya başlanmıştır.

 

Marmaris’te En İyi Konaklama Alternatifleri

Özellikle de son dönemlerde artık pek çok kişi Marmaris'te kiralık villalar konusunda araştırmalar yaparken aynı zamanda bölgeyi ziyaret etmek istediklerinde nerede kalabilecekleri ile alakalı araştırmalar yapıyorlar. Bilindik tarzdaki konaklama alternatifleri her ne kadar pek çok kişinin öncelikli olarak ön plana çıkan seçenekleri olsa da şimdilerde bu konuda ciddi anlamda değişimler meydana gelmeye başladı. Öyle ki pek çok kişi artık otellerde konaklamak yerine villakalkan.com.tr adresini ziyaret ederek burada onlara sunulan villalar arasından seçimlerini yapıyor. Kaç kişi ile tatile gideceğini belirleyecek kişiler daha sonrasında Marmaris’in en güzel noktalarında yer alan villalar içerisinde seçimlerini yapıyorlar. Böylelikle de diledikleri tatili tam anlamıyla yaşama fırsatına erişmiş oluyorlar.

VİLLA TATİLİ

İlginizi Çekebilir
Fethiye Tatiliniz İçin Doğru Villayı Seçin

Fethiye Tatiliniz İçin Doğru Villayı Seçin

Doğanın Muhteşemliğini Tatilde Keşfedin

Doğanın Muhteşemliğini Tatilde Keşfedin

Fethiye’de Mükemmel Bir Balayı İçin Gezilecek Yerleri Keşfedin

Fethiye’de Mükemmel Bir Balayı İçin Gezilecek Yerleri Keşfedin

Yüksek Konforlu Butik Otellerde Muhteşem Tatiller Geçirin

Yüksek Konforlu Butik Otellerde Muhteşem Tatiller Geçirin