KALKAN / KALKAN'DA YER ALAN PLAJLAR
12 Nis 2021

Kaş’ın Muhteşem Plajları

Kaş, kendine özgü güzellikleri ile gelenleri kendine hayran bırakmayı başaran bölgelerden bir tanesi. Böyle olunca da gerek yerli gerekse yabancı turistler havaların ısınmasını fırsat bildikleri anda bölgede bulunan yerlerden rezervasyonlarını yapıyorlar. İnsanların bu bölgeyi çok fazla tercih etmelerindeki etkenler yalnızca tarihi yerlerin sıklığı değil. Bununla beraber en güzel Kaş plajları da yine insanların beğenisine sunulan etkenlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Üstelik burada yer alan bazı plajlar yalnızca bölgenin değil aynı zamanda dünyanın da en güzel plajları arasında kendine yer buluyor.

 

Kaputaş Plajı ve Seyrek Çakıl Plajı

Dev boyutlardaki kayaların orta kısımlarından içerilere doğru firen yarıkta yer alan Kaputaş Plajı Türkiye’nin en güzel plajları arasında kendine yer buluyor. Denizi son derece dalgalı olsa da gidenler manzarasına hayran kalıyor. Seyrek Çakıl Plajı da Kaputaş Plajı’nın komşusu bir plaj. Yol kenarında bulunan bir plaj olsa da bölgeye gelenlerin küçük bir kaçamak yapmalarına imkan tanıması ve etkileyici denizi ile insanları kendine hayran bırakmayı başarıyor.

 

Patara Plajı ve Asma Altı Plajı

İnsanlar kimi zaman en güzel Kaş plajları ile alakalı araştırmalar yaparken tercihlerini taşlı değil de kumlu plajlardan yana yapıyorlar. Yalnızca kumlu olması değil aynı zamanda caretta carettaların da Türkiye sınırları içerisindeki en büyük üreme alanı olması ile de ön plana çıkıyor. Kaş bölgesinde yer alan plajlarda bir yandan dilediği gibi vakit geçirirken diğer yandan da gün batımını en güzel şekilde görmek isteyenler, Asma Altı Plajı ile beraber bu konudaki isteklerine başarılı şekilde erişmiş oluyorlar. Merkezde yer alan limanın tam karşısında yer alan bu plaj , konumundan dolayı kimi plajlara oranla daha kalabalık olabildiği için bu konu mutlaka dikkate alınmalıdır.

 

Bölgedeki Diğer Önemli Plajlar

Yapılacak olan en güzel Kaş plajları araştırmaları esnasında yer alıyor olsa da ulaşımı çok kolay olmadığı için gözlerden uzak bir yerde bulunan Liman Ağzı, aynı zamanda su canlılarının ve caretta carettaların da uğrak yerlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Özellikle de şnorkel ile rahatlıkla dalmak isteyenler, burada zamanlarını diledikleri gibi zaman geçirme olanağına erişmiş olabiliyorlar.

 

Büyük Çakıl Plajı, Kaş bölgesinde insanların en kolay şekilde ulaşım sağladıkları plajlardan biri olarak da biliyor. Kimilerinin renkli çakıl taşlarından ötürü hayran kalmakta olduğu bu plaj aynı zamanda merkeze de son derece yakın. Etrafında yer alan makiler ile örtülü kayalıklar ile oldukça güzel bir görünümün ortaya çıkması, gelen misafirlerin kendilerini çok daha rahat hissetmelerini sağlıyor.

 

Yukarıda sayılanların yanı sıra daha sayılmayan pek çok farklı plaj da yine Kaş sınırları içerisinde yer alıyor. Böyle olunca da insanlar bölgeye geldikleri zaman deniz, kum ve güneşin tadını daha öncesinde olmadığı kadar çıkartma imkanına erişmiş oluyorlar. Tatilini çok daha güzel geçirmek adına her bir adımın üzerinde özenle durmak isteyen insanlar, konaklama için de incelemelerine dikkat ediyorlar. Bilindik tarzdaki konaklama çeşitleri arasından seçim yapmak yerine isteklerini en iyi şekilde yerine getirecek alternatifleri seçmek isteyenler, günümüzde kiralık villa incelemeleri ile beraber isteklerini yerine getirmiş oluyorlar. Konu ile alakalı çok daha fazla isteğin ortaya çıkması sonrasında artık birçok farklı isim insanlara hizmet vermeyi hedefliyor. Böyle olunca da en doğru seçimin nasıl yapılabileceği ile alakalı net bilgileri elde edemiyorlar. Onların bu konudaki istekleri ise villakalkan.com.tr adresi üzerinden en iyi şekilde yerine getirilmiş oluyor.

KALKAN'DA YER ALAN PLAJLAR

İlginizi Çekebilir
KAPUTAŞ PLAJI

KAPUTAŞ PLAJI

KALKAN'DA YER ALAN PLAJLAR

KALKAN'DA YER ALAN PLAJLAR