KALKAN / KALKAN'DA YAPILACAKLAR
14 Ara 2018

KALKAN TATİLİNİZDE YAPILACAKLAR LİSTESİ

Kalkan Tatilinizde Yapılacaklar Listesi
İngilizlerin ve Ruslar’ın akın akın tercih ettiği Antalya’nın en uç köşesinde yer alan ormanları ve masmavi denizi ile kendine hayran bırakan cennet ilçe Kalkan’da tatil yapacaklardan mısınız? Kalkan’da konaklamak için otelleri tercih edebilir ya da Villa Kalkan olarak sizlere özel olarak hazırladığımız kiralık villa kalkan seçeneklerimizi değerlendirebilirsiniz. Villa Kalkan’ın balayı ve muhafazakar villaları ile konaklamanızı da hal ettikten sonra sırada Kalkan’ı turlamak var! Masmavi denizinden ormanlarının güzelliğine, mis gibi kokan çiçeklerinden doğal ürünlerine kadar Kalkan’ı bu denli turist çeken bir ilçe kılan sizce neler? Elbette, Kalkan’da yapılacak bir sürü hobi ve gezilecek mekanlar!
Peki, Kalkan’da gezilecek yerlere birlikte göz atalım ister misiniz? İşte Villa Kalkan’ın sizlere özel hazırladığı Kalkan Tatilinizde Yapılacak Şeyler Listesi!

1.Kalkan’da Su Sporlarını Yapmak Bir Başka!
Kalkan’ın denizi su sporları için oldukça idealdir. Jet ski, ringo, parasailing ve su kayağından tutunda raftinge kadar sizlere su sporu imkanı sunan Kalkan’da sadece plajda güneşlenmeseniz iyi olur!

2. Kekova’yı Asla Unutmayın!
Akdeniz’in en temiz yerlerinden birisi olarak gösterilen Kekova adasına sıklıkla her noktadan tekne turları düzenleniyor. Haftalık tatilinizde 1 gününüzü Kekova’ya ayırdığınıza asla pişman olmayacaksınız. Demre tarafında bulunan Kekova adasında suyun altını görebilecek ve isterseniz dalış yapma imkanı bulacaksınız.

3. Kalkan’ın En iyi Plajı: Kaputaş Plajı
Turkuaz rengiyle Maldivleri anımsatan Kaputaş Plajı Kaş’a doğru giderken sağınızda direk gözünüze çarpacaktır. Merdivenlerden inerek kendinizi soğuk Akdeniz sularına bırakmak isterseniz Kaputaş Plajı’na erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederiz.

4.Köy Gezintileri Yapın!
Antalya, her ne kadar  turizm cenneti olsa da aslında ve doğal yiyecekleriyle hala tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak yapıldığı bir şehir. Köylerde yaşayan insanlar köy pazarları kurarak turistlere Antalya mutfağından lezzetleri sunuyor ve onlara yanında götürmeleri için bunları kavanoz veya konserve halinde sunuyorlar. Bu nedenle, doğal yiyeceklere erişmek ve köydeki doğal yaşantıyı bir nebze olsun hissetmek isterseniz Kalkan’da bulunan köylere gezinti yapın. Çam ormanlarının arasında masalsı görünüşüyle İslamlar Köyü işte bu dediğimiz kriterlerde bir köy! İslamlar Köyü’nde doğal bir kahvaltı yapmanın ardından size özel hazırlanan yiyecekleri satın alabilir, sevdiklerinize dahi armağan edebilirsiniz

KALKAN'DA YAPILACAKLAR

İlginizi Çekebilir
KALKAN'DA AKTİVİTE

KALKAN'DA AKTİVİTE