GENEL / GÖKOVA'DA GEZİNTİ
27 Oca 2019

GÖKOVA'DA YAPILACAKLAR

Gökova'da Yapılacaklar

Ege Bölgesi’nin cennetten köşesi olan Gökova, iklimi, coğrafyası ve doğal güzellikleri ile turizmin can noktalarından biridir. Muğla’nın eşsiz doğası mavi ve yeşilin en özel tonlarını sunarken, gezilecek yerleri ile yerli- yabancı binlerce turisti ağırlar.

Gökova’da yapılacaklar arasında öncelikle Kadın Azmağı’nı görmek geliyor. Üzerinde yapılacak keyifli bir tekne turu ve gün batımını izlemek, bölgenin aurasını hissetmekle eşdeğerdir. 

Azmak Nehri’nin Büyüsü

Kadın Azmağı olarak bilinen Azmak Nehri, bir deniz nehri olarak olağanüstü bir güzellik sunar. Tabiatın en nadide sualtı bitkileri ve Ege’nin muhteşem su canlıları ile görsel bir şölen sunar. Devasa bir akvaryum görünümünde olan Azmak Nehri, su üzerine kurulu restoranları, kafeleri ve tekne gezintileri ile berrak ve serin suyun güzelliğini sunuyor.

Kleopatra’nın Favorisi Akyaka

Gökova’da yapılacaklar arasında Sedir Adası’nı ziyaret etmek, bir gelenektir. Tekne turları ile ziyaret edilebilen Sedir Adası, Kleopatra Adası ya da Kleopatra Plajı olarak bilinir. Çok özel bir koya ve farklı bir plaja sahip olan Sedir Adası, tarihi bir gezinti olanağı sunar.

Ada üzerindeki kilise ve tarihi kalıntıların yanı sıra bir antik kent bulunuyor. Ada girişinde bulunan kafede serinleyebilir, berrak maviliği ve suyun soft yumuşaklığını tatmak için kumsalın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ufka Doğru Kitesörf 

Türkiye’nin en popüler kitesörf merkezlerinden biri olan Gökova, çok sayıda etkinlik alanı sunuyor. Akyaka, altı ay boyunca esen ideal rüzgarları sayesinde batıdan- sahile esintisiyle kitesörf tutkunlarına muazzam mekan özellikleri sunar. 

3 km sahil şeridi ile uluslararası sporcuların da en çok tercih ettiği bölgelerden biridir. Akyaka’da ayrıca bisiklet, doğa yürüyüşleri, adrenalin sporları ve su sporları için pek çok etkinlik merkezi bulunmaktadır. Rüzgar sörfü, tüplü dalış ve dalış için en berrak suların tadını çıkarabilirsiniz.

Gökova’da Mistik Gezintiler

Safari turları ve köy turları etkinlikleri sunan Gökova, birbirinden sevimli köyleri ve doğal yaşam alanları ile cennet niteliğinde doğasını sunar. Sakartepe bölgesi, fotoğraf tutkunları için çok özel manzaralar sunarken, Ege’nin sempatik yaşam kültürü sunulur. Kaya tırmanışı etkinlik alanlarıyla, Çınar Plajı’nın şahaneliği yaşayabilirsiniz.
 

GÖKOVA'DA GEZİNTİ