GENEL / GÖKOVA HAKKINDA
27 Oca 2019

GÖKOVA HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Gökova Hakkında

Ülkemizin yaz turizmine katılan birçok farklı şehri ve bölgesi bulunmaktadır. Bu anlamda neredeyse milyon turisti bünyesinde barındıran bir il olan Muğla, aynı zamanda doğa harikası birçok farklı mekana da ev sahipliği yapmaktadır. Ünü ülkemizin sınırlarını aşmış olan ve Ula ilçesine bağlı Gökova, bu anlamda en önemli lokasyonlardan bir tanesi haline gelmiştir. Gökova Beldesi, her anlamda deniz, kum, güneş, kültür ve tarihin birbirine karıştığı ve insanların çok mutlu olmasının yanında; huzurlu bir şekilde ayrıldığı tatil bölgesidir. Yöresel lezzetlerle de desteklenen eşsiz yapısı sayesinde, mavinin ve yeşilin inanılmaz uyumu görülmüş olur. 80 kilometre boyunca olan Kerme Körfezi’nin doğusunda bulunan Gökova, aynı zamanda muhteşem ormanlarıyla da farklı bir havaya sahiptir. 

Gökova Tarihi Evleri

Milattan önce 2500 yıllarına kadar dayanan yerleşimi ile Karia uygarlığından beri tarihteki yerini alan Gökova, Roma ve Bizans egemenliğine bile girmiştir. Bu sayede o günlerden kalan eşsiz bir tarihi ve kültürel dokusunu korumuştur. Gökova sokaklarında gezen turistler, aynı zamanda bembeyaz duvarlar ve eşsiz renkteki çiçeklerle büyüleyici bir havaya sahip evleri görünce aşık olacaklardır. Ahşap balkonları ve tarihi yapıları, Gökova evlerinin en önemli özelliklerinin başında gelmektedir. 

Gökova Körfezi

Sayılamayacak kadar fazla doğal güzelliği ve koyu bünyesinde barındıran Gökova Körfezi’nde, aynı zamanda birçok farklı şirin adacık ve güzel adalar bulunmaktadır. Tekne veya benzeri deniz ulaşım araçlarıyla el değmemiş alanlara gitmek çok mümkündür. Yeşilin ve mavinin inanılmaz buluşması sayesinde, huzurlu bir tatilden beklenen bütün özellikler alınmış olacaktır.

Sedir Adası

Gökova denilince akla gelen ilk turistik alanlardan olan Sedir Adası, antik çağlarda bile yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Karia uygarlığı tarafından doğasına dokunulmadan kullanılan Sedir Adası, aynı zamanda o zamandan kalan tarihi kalıntıları da bünyesinde barındırmaktadır. 4500 yıllık bu cennet ada, tatilcilerin kesinlikle görmeleri gereken yerler arasındadır. 

Gökova Su Sporları

Gökova denilince akla gelmesi gereken, dünyanın belki de en güzel koylarını bünyesinde barındırmasıdır. Bu yüzden uçurtma sörfü, banana, Jet ski ve birçok farklı su sporu da; Gökova içerisinde rahatlıkla yapılabilir.

GÖKOVA HAKKINDA