FETHİYE / FETHİYE HAKKINDA
05 Oca 2019

FETHİYE'YE ULAŞIM

Fethiye’ye Ulaşım

Yemyeşil doğa ve masmavi denizi ile birlikte dünyada eşsiz turistik mekanları içerisinde barındıran Fethiye ilçesi, birçok kez dünyanın en güzel tatil alanı olarak da ödül almıştır. Dünyanın ödüllü plajlarından olan Ölüdeniz, tarihi yapısı Kayaköy ve içerisinde birçok el değmemiş güzelliği barındıran Kelebekler Vadisi, Fethiye içerisinde gezilecek olan eşsiz alanların sadece birkaç tanesidir. Muğla iline bağlı olan Fethiye, mavi bayraklı bir kumsala sahiptir. Görenlerin defalarca geldiği Fethiye, her sene milyonları aşan turisti bünyesinde ağırlamaktadır. Telmessos olarak antik çağlarda bilinen Fethiye, Muğla’nın en geniş yüz ölçümüne sahip olan ilçesidir. Merkeze 92 kilometre uzaklıkta olan Fethiye, İzmir’e 360, Ankara’ya 635 ve İstanbul’a 810 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 

Fethiye’ye Uçakla Gitmek

Fethiye’ye gelen tatilciler ve turistler, ulaşım sağlamak için uçakları tercih ettiklerinde gelebilecekleri en yakın yer Dalaman Havalimanıdır. Bunun yanında biraz uzak olsa da, Antalya Havalimanına inmek de tercihler arasındadır. Dalaman’dan Fethiye 44 kilometre, Antalya’dan ise yaklaşık 3 saattir. Haftanın yedi günü uçuşa açık olan bu iki havalimanından da, Fethiye merkezine direkt otobüs seferleri bulunmaktadır. Tatilciler havalimanından araç kiralayarak da, Fethiye’ye ulaşım sağlayabilirler. Burada önemli olan, Fethiye’nin özellikle ilkbahar ve yaz aylarındaki yoğun yapısına dikkat etmektir. Bu yüzden uçak firmalarından önceden bilet almak veya doğru tarihlerde rezervasyon yaptırmak çok önemlidir. 

Fethiye’ye Özel Araçla Gitmek

Türkiye’nin bütün şehirlerinden rahatlıkla ulaşılabilecek olan Fethiye, aynı zamanda otobüs terminallerinin neredeyse tamamından seferlere de ev sahipliği yapmaktadır. İzmir tarafından gelecek olan tatilciler İzmir, Aydın, Muğla, Dalaman ve sonrasında Fethiye tabelalarını takip ederek ulaşım sağlayacaklardır. İzmir ve Fethiye arası yaklaşık olarak 5 ile 6 saat arasında sürmektedir. Ankara’dan Fethiye’ye gelecek olan tatilciler ise yaklaşık olarak 8 ile 9 saat arasında bir yolculuk geçireceklerdir. Ankara, Sivrihisar, Afyon, Burdur, Tefenni, Çavdır, Söğüt, Kemer ve Fethiye tabelaları izlenerek Fethiye’ye gelinecektir. İstanbul’dan ise Fethiye’ye gelmek tahmini olarak 10 saati aşacaktır. İstanbul, İzmit, Sakarya, Kütahya, Afyon, Burdur, Tefenni, Çavdır, Söğüt, Kemer ve Fethiye tabelaları takip edilir. 

FETHİYE HAKKINDA

İlginizi Çekebilir
Fethiye’de Balayınızın Tadını Villada Çıkartın

Fethiye’de Balayınızın Tadını Villada Çıkartın

FETHİYE'Yİ TANIYALIM

FETHİYE'Yİ TANIYALIM