MARMARİS / MARMARİS HAKKINDA
06 Oca 2019

EGE'NİN İNCİSİ MARMARİS

Geçmişini tanımak ve eski kültürlerin mimari yapılarını yerinde görmek isteyen tatilciler, Marmaris içerisinde bulunan birçok tarihi eseri görecekler ve eşsiz geçmişi anlamaya başlayacaklardır. Hafsa Sultan Kervansarayı, Marmaris Kalesi, Taşhan Kemerli Köprü, Halıcı Ahmet Urkay Müzesi ve Marmaris Müzesi gezilecek olan tarihi alanların başında gelmektedir. Marmaris’in eşsiz tarihi, tatilcilerin kültürel bir gezide vakit geçirmelerini de sağlayacaktır. 

Ege’nin en büyüleyici alanlarından bir tanesi olan Marmaris, masmavi denizinin ve el değmemiş güzelliğinin yanında; eşsiz tarihi dokusuyla da her sene milyonları aşan turistleri bünyesinde barındırmaktadır. Şahane plajları ve içerisindeki deniz aktiviteleri sayesinde, yaz tatillerinin de en çok tercih edilen alanlarının başında gelir. Marmaris’e gidecek olan tatilcilerin ve turistlerin, en az 3 ay öncesinden bölgedeki rezervasyonlarını gerçekleştirmeleri, aynı zamanda tatil sürelerine uygun bir gezi programı çıkartmaları önemlidir. 

Marmaris’te birbirinden güzel olan birçok sayıda koy vardır. Bu yüzden de ayrılacak her türlü zaman, koyların her birine değecektir. Karadan veya denizden ulaşılabilecek olan koyların en çok meşhur olanlarının başında ise Selimiye, Turunç, İçmeler, Bozburun, Çiftlik, Kumlubük, Bördübet ve Sedir Adası gelmektedir. Marmaris’te bazı oteller bile, koyların içerisinde bulunarak tatilcilerin eşsiz bir manzara ile uyanmasını sağlayacak imkanları oluşturmaktadır. 

Marmaris, tekne turu kültürü açısından çok geniş bir literatüre sahiptir. Bu yüzden merkezden kalkan birçok sayıda tekne turu firması bulunmaktadır. Rota ve gidilecek yerler, turlar tarafından farklı şekilde dizayn edilebilir. Hatta 3 gece konaklamalı şekilde mavi yolculuklar oluşturulması da, tatilcilerin isteklerine göre mümkündür. 

MARMARİS HAKKINDA

İlginizi Çekebilir
Marmaris’te Kiralık Villalı Tatil

Marmaris’te Kiralık Villalı Tatil