DALYAN / DALYAN'DA YAPILACAKLAR
07 Şub 2019

DALYAN'DA AKTİVİTE

Dalyan’da Yapılacaklar

Dalyan, cennetsi güzelliğiyle cezbeden en özel tatil beldelerinden biridir. Tatlı ve tuzlu suyun şahane birleşimi, yemyeşil bitki örtüsü, masmavi denizi ve muazzam koylarıyla, yurdun en nadide merkezlerinden biridir. Dalyan’da yapılacaklar arasında plajların tadını doyasıya çıkarmaktan, tarihi keşiflere dek pek çok alternatif bulunuyor.

Tatil keyfini maksimumda yaşamanız için Dalyan’a yapılması gerekenleri sunuyoruz. Mutlaka gezin, görün.

  • İztuzu Plajı

Dünya’nın en popüler su kaplumbağası plajlarından biridir. Caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı ve iki tarafında özel tesislerin bulunduğu popüler plajdır. İztuzu Plajı, deniz ve kara yolu ulaşımlarıyla özel bir lokasyon sunar. Muhteşem çam ormanlarından denizin en özel manzaralarını izlemek, altın sarısı kumlardan gün doğuşunu izlemek için mutlaka ziyaret edin.

  • Kral Mezarları

Dalyan’ın tarihi değerini yansıtan Kaunus, antik yapılardan biridir. Devasa büyüklükte ve 300 metre yükseklikte yapılan anıt mezarlar, dönemin kralları için yapılmıştır. Anıt mezarların iç kısımlarında tur atılabilmesi için odalar ve koridorlar kullanılmıştır. Kaya mezarlarının etek kısımlarında ise çamur banyoları yapılıyor. Özel toprağın karışımıyla gençlik ve güzellik iksiri niteliğindeki özel mekanı mutlaka keşfedin.

  • Kaunus Antik Kenti

Kaunus keşfine ne dersiniz? Dalyan, ufku açık manzaraları ve resital niteliğinde tarihi vurgularıyla Kaunus Antik Kenti’nin güzelliği sunar. Liman şehri olarak kurulan ve yapı örneklerinin büyük kısmını hala koruyan kent, keşif için günbatımında sizi bekliyor.

  • Su Üzerinden Dalyan

Tekne turlarıyla Dalyan’ın en gizemli noktalarını gezebilirsiniz. Sultaniye Kaplıcaları ve Köyceğiz Gölü’nü mutlaka görmelisiniz. Dalyan Kanalı tekne turları, akvaryum niteliğindeki su berraklığıyla şahanedir. M.Ö 100 yıllarına dayanan tarihiyle Sultaniye Kaplıcaları, çamur banyosu yapmak için en ideal alandır.

  • Adalar Turu

Dalyan tekne turlarıyla 12 adayı gezmek, tatil planlarınız arasında mutlaka olmalı. Farklı büyüklüklerde, lacivert ve mavinin en şık tonlarına bürünmüş olan adalar, sapsarı kumsalları ve yemyeşil tabiatları ile sizi bekler. 

Dalyan’da ayrıca jeep safari turlarına katılmalı, doğa yürüyüşlerine çıkmalı ve merkezde sahilin tadını çıkartmalısınız. 

  • Ekincik Koyu

Zeytin ağaçlarının sempatik esintileri ve koyun büyüleyici güzelliğiyle Ekincik Koyu, Dalyan’da yapılacaklar arasında yer alır. Ekincik Köyü’nü mutlaka gezin.

DALYAN'DA YAPILACAKLAR