DALYAN / DALYAN'A ULAŞIM
07 Şub 2019

DALYANA ULAŞIM SEÇENEKLERİ

Dalyan’a Ulaşım

Muğla ilinin en güzel beldelerinden olan Dalyan, Ortaca ilçesine bağlıdır. 5.000 civarında nüfusu ve bozulmamış doğası ile Türkiye’nin en özel tatil mekanlarından biridir. Kaunus Dönemi’nin önemli izlerini barındıran ve liman kentten özel görseller sunan Dalyan, ana güzergahtan ortalama 12 km iç kısımdadır. Bu da, doğasının bozulmamış olmasında en önemli etkenlerden biridir.

Dalyan’a Nasıl Gidilir?

Havayolu ile Dalyan’a ulaşım sağlamak isteyenler için Dalaman Havalimanı önerilebilir. Limana 28 km mesafede yer alan Dalyan, ortalama 25 dakikada karayolundan ulaşılabilir. 

Dalaman Havalimanı Türkiye’nin pek çok şehrinden günlük seferler ile uçuş olanağı sunuyor. Muğlxa ve civar kentlere ulaşım için en çok tercih edilen havalimanlarından biridir. Havalimanından shuttle, transfer sistemleri kullanılarak Ortaca veya Dalyan’a direkt erişim sağlanabilir.

Dalyan Otobüs Firmaları

Türkiye'nin farklı bölgelerinden otobüs seyahati ile Dalyan’a gelecek olanlar, Ortaca ilçesine varmalıdırlar. Muğla otobüs firmaları veya Muğla varışlı otobüs firmaları kullanılarak ulaşım sağlanabilir. Sonrasında Ortaca minibüsleri ile otogardan ulaşım sağlanabilir.

Bazı otobüs firmaları doğrudan Ortaca ilçesine güzergah sunmaktadır. Fethiye yönüne giden firmaları ve seferleri değerlendirerek, direkt olarak Ortaca ilçesine ulaşabilirsiniz. Otobüs firmalarının pek çoğu, kent içi servisleriyle hizmet vermektedir. Bilet alacağınız firma ile iletişim sağlayarak, Ortaca’dan Dalyan’a servis bilgilerini edinebilirsiniz. Kolay ve konforlu ulaşım için ilçeden bölgeye, taksi seçeneğini kullanabilirsiniz.

Ortaca ilçesinden Dalyan’a gitmek için ise minibüsler kullanılabilir. Ortalama 15 dakika mesafede konumlanan Dalyan, uzun bir yolculuk sonrası tüm güzelliğiyle, yol yorgunluğunu geçirir. Özel araçlarıyla bölgeye gidecek olanlar, harita üzerinden lokasyon seçebilirler.

Dalyan'a Ulaşım Ne Kadar Sürer?

Otobüs seyahati ile beldeye gidecek olanlar için 2 ayrı güzergah sunuluyor. İzmir veya Afyon güzergahından gelen otobüslerle Dalyan’a ulaşım sağlanıyor. İzmir yolunu kullanarak İstanbul’a ulaşım sağlayacaklar için ortalama 12 saatlik bir yolculuk bulunur. Afyon güzergahından ise yaklaşık 14 saat süren bir yolculuk seçeneği bulunuyor.

Muğla iline varış sağlandıktan sonra Dalyan, ortalama 30- 45 dakika sürer. Öncelikle Ortaca ilçesine ve buradan 15 dakika mesafe ile Dalyan’a ulaşım sağlanabilmektedir. 

DALYAN'A ULAŞIM