BODRUM / BODRUM HAKKINDA
05 Oca 2019

BODRUM'U TANIYALIM

Enfes koyları ve eşsiz doğası ile birlikte tatilcilerin her zaman kendisine aşık olduğu bir yer olan Bodrum; bu sayede kendine özgü yapısıyla da hayranlık uyandıran bir mimariye sahiptir. Ülkemizin bütün yaz aylarında adeta turistik bir yıldızı gibi parlayan tatil beldesi, aynı zamanda güzel anılar için de çok geniş bir gezi programına sahiptir. Bodrum içerisinde yerel lezzetlerden tadılabilir, tarihi mekanlar gezilir ve deniz ile güneşin tadının çıkartılacağı sahillerde eğlenceli zamanlar geçirilebilir. Tüm bunları yaşamak için, elbette yaz aylarında adeta kalacak yerin olmadığı Bodrum’a tatile gelecek olanların, aylar öncesinden ulaşım ve konaklama için gerekli olan bilet rezervasyonlarını gerçekleştirmeleri çok önemlidir.

Bodrum Kalesi

1402 yılında yapılan ve Ortaçağ’dan beri günümüze kadar korunarak gelen Bodrum Kalesi, Ege Denizi’ne bakan harika bir manzaraya sahiptir. Tatilciler, eşsiz sualtı hazinelerinin de yer aldığı bu kaleyi gezerek, kültürel anlamda büyük bir keyif duyarak vakit geçirirler.

Gümüşlük Kasabası

Balıkçı kasabası olarak tatilcilerin aklında kalan Gümüşlük, günlük yaşamın stresinden ve yorgunluğundan kurtulmak isteyen insanlar için huzur verici yapısıyla istekleri karşılamaktadır. Tavşan Adası’nın dinlendirici yapısı ve sürekli düzenli bir şekilde akan sakin su sesleri, adeta bir terapi görevini görmektedir. Balık lokantalarının çok meşhur olduğu kasabada, aynı zamanda köy kahvesinde bulunan köfte ekmeğin de tadına bakılması, önemli bir tavsiyedir. Günbatımını izlemek isteyen tatilciler, Limon Cafe’ye giderek eşsiz bir manzarada bu ana tanıklık edeceklerdir.

Yalıkavak Kasabası

Ülkemizin belki de en popüler ve en eğlenceli kasabalarından bir tanesi olan Yalıkavak, aynı zamanda birçok farklı yerli lezzeti de insanların denemesine sunmaktadır. Denize girip, çalınan müzikler eşliğinde dans edilebilir; bunun yanında Palmarina gibi dünyanın en güzel marinalarından bir tanesinde uzun yürüyüşler gerçekleştirilebilir. Kavaklı Köftecisi, Yalıkavak Kasabası içerisinde en meşhur olan lezzete sahip mekandır. 

Akyarlar Kasabası

Gerçek bir Ege kasabası görmek isteyenler; Rumlardan kalma taş evleri, kum plajı, sahil boyunca uzanan turkuaz renkli deniziyle Akyarlar’a gelirler. Bodrum içerisindeki en sakin ve en etkileyici alanlardan bir tanesine sahip olan kasabada, küçük restoranlar ve tatlı meyhaneler tatilcileri beklemektedir. 

BODRUM HAKKINDA

İlginizi Çekebilir
BODRUM'A ULAŞIM

BODRUM'A ULAŞIM

BODRUM'DA YAPILACAKLAR

BODRUM'DA YAPILACAKLAR