BODRUM / BODRUM HAKKINDA
05 Oca 2019

BODRUM'DA YAPILACAKLAR

Bodrum, ününü sadece ülkemizde değil, dünyanın birçok farklı yerinde de göstermektedir. Dünyanın yedi harikasından bir tanesinin olduğu Bodrum’da, aynı zamanda tatilcilerin yapabileceği birçok farklı aktivite bulunmaktadır. Bodrum, eskiden beri birçok farklı tarihi ve kültürel zamana sahiplik yapmaktadır. Ayrıca ilçede bulunan birçok farklı medeniyet, Bodrum yapısının şu anki gibi canlı bir enerjiye sahip olmasını sağlamaktadır. Plajları ve kumsallarıyla da doğru bir tatil alanı oluşturan Bodrum’da, kısa ve uzun süreli tatillerin bütün altyapıları oluşturulmuştur. Bodrum’da birçok farklı aktivite vardır. Burada yapılması ve önem verilmesi gereken ilk konu, Bodrum’a tatile gidecek olan tatilcilerin, bölgeye gitmeden uzun zaman öncesinde rezervasyonlarını yapmalarıdır. Böylece çok doğru bir gezi adımı atılacaktır.

Bodrum’da Neler Yapılır?

Bodrum Kalesi ve Su Altı Müzesi, geçmişe dair birçok farklı antik eserin görülmesi için büyük gezi alanlarıdır. Bodrum’a gelenlerin bu yüzden kesinlikle eserleri görmeye gitmeleri gerekir. Özel bir yat kiralamak ve sahil şeridinde birçok farklı günlük bot turu da yapılabilir. Cennet Koyu ve Akvaryum Koyu da, doğru bir tatil için güzel bir plan olacaktır. Pasaportu olan tatilciler, günübirlik turlarla birlikte Kos Adasına gitmek için can atacaklardır. Datça; Akdeniz ve Ege’nin çok estetik bir şekilde kesiştiği en önemli yarımadalardan bir tanesidir. Sadece 45 dakikalık mesafe sonrasında Datça’ya gitmek mümkündür. 

Farklı Bir Bodrum Tatili İçin

Bodrum pazarları, ülkemizin en renkli alanlarından bir tanesidir. Bodrum yarımadasında bulunan birçok farklı günde, farklı konularda pazarlar açılmaktadır. Pazar günleri ise Bitez Adliyesi yanında bit pazarları, çok farklı satın alınacak ürünleri içerisinde barındırmaktadır. Cumartesi gününde ise çok iyi fırsatlara sahip pazarlar kurulmaktadır. Su sporları, Bodrum’da rahatlıkla yapılabilir. Cumhuriyet Caddesi ise geleneksel mağazaları ve küçük alışveriş hanlarını bünyesinde barındırır. Bodrum tarihini daha yakından tanımak için Kral Mausolus mezarı gezilebilir. Sandima Köyü, bölgede bulunan ve terk edilmiş bir yörük köyüdür. Bu yüzden mutlaka gezmek gerekir. Aspat Koyu’na gidilebilir ve Çökertme Koyunda eğlenceli vakitler geçirilebilir. Alışveriş meraklısı olan tatilciler ise Oasis AVM’sine gitmelidir. 

BODRUM HAKKINDA

İlginizi Çekebilir
BODRUM'A ULAŞIM

BODRUM'A ULAŞIM

BODRUM'U TANIYALIM

BODRUM'U TANIYALIM