BODRUM / BODRUM HAKKINDA
05 Oca 2019

BODRUM'A ULAŞIM

Tatil yeri denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Muğla ilinin Bodrum ilçesidir. Popüler tatil yerlerinin başında gelmesi sebebiyle her yıl yerli ve yabancı turist olmak üzere birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Bodrum meşhur kireç kaplı taş evleri, koyları, denizi ve doğasıyla bilinmektedir. Bu nedenle yalnızca Türk halkının değil yabancıların da ilgisini çekmektedir. Sahip olduğu tüm güzelliklerinin yanında aktivite açısından da oldukça olanağa sahiptir. Windsurf, serbest dalış, paraşüt, çeşitli festivaller gibi seçeneklerin yanında günlük olarak düzenlenen tekne turları da oldukça rağbet görmektedir. Bodrum, tarihi açıdan da zengin ilçelerden biridir. Konaklama açısından herkesin isteğini karşılayabilecek oldukça çeşitli seçenekler mevcuttur. Özellikle yaz aylarında kalabalık nüfusa sahip olan Bodrum için rezervasyonların birkaç ay önceden yapılmasında fayda vardır. Yazımızın devamında Bodrum’a nasıl gidilir sorusunun detaylı bir biçimde anlatımını bulabilirsiniz.

Bodrum’a Havayolu ile Ulaşım

Bodrum’a havayolu ile ulaşım Milas-Bodrum Havaalanı’ndan sağlanmaktadır. Birçok firmanın Bodrum’a direkt uçuşu bulunmaktadır. Bodrum, havaalanına 32 kilometre uzaklıktadır. Havaalanına ulaştıktan sonra merkeze gitmek için taksi, havaalanı servisi veya araç kiralayarak ulaşabilirsiniz. Yaklaşık olarak 35 dakika sonra merkeze varmış olacaksınız.

Bodrum’a Karayolu, Araba, Otobüs ile Ulaşım

Bodrum’un tek sınırı Milas iledir. Bu nedenle,  karayolu ile gelen yolcular için Milas üzerinden Bodrum’a ulaşmak mümkündür. Otobüs ile gitmek isteyenlerin otobüs firmasından birini seçerek Bodrum’a gitmesi mümkündür. Birçok otobüs firmasının Bodrum’a düzenli olarak seferi bulunmaktadır. İstanbul-Bodrum arası 706 kilometre, yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ankara-Bodrum arası 708 kilometre, 11 saat sürmektedir. İzmir-Bodrum arası 242 kilometre olup yaklaşık 4 saat sürmektedir. Bodrum, Muğla merkeze 111 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

İstanbul, Ankara ve İzmir’den Bodrum’a Ulaşım

İstanbul için ilk seçenek olarak; Yenikapı üzerinden hızlı feribotla Bandırma’ya geçerek Balıkesir, Manisa, İzmir, Söke, Milas güzargahını takip ederek Bodrum’a ulaşabilirsiniz.

İkinci seçenek olarak; Eskihisar-Topçular arasını vapur ile geçerek Yalova, Bursa, Balıkesir, Aydın, Selçuk, Milas güzargahını takip ederek Bodrum’a ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan; Afyon, Denizli, Aydın güzergahını takip ederek Bodrum’a ulaşabilirsiniz.

İzmir’den; Aydın, Söke, Milas, Bodrum güzergahını takip ederek Bodrum’a ulaşabilirsiniz.

 

 

BODRUM HAKKINDA

İlginizi Çekebilir
BODRUM'DA YAPILACAKLAR

BODRUM'DA YAPILACAKLAR

BODRUM'U TANIYALIM

BODRUM'U TANIYALIM