GENEL / ANTALYA
05 Oca 2019

ANTALYA ÇEVRESİNDE GEZİLECEK YERLER ÖNERİSİ

Antalya Çevresinde Gezilecek Yerler Önerisi

Antalya; Türkiye’nin en sıcak denizine sahip kumuyla güneşiyle tüm Dünya’yı etkilemeyi başaran bir ilimiz olduğu kadar Türkiye’nin turizm cenneti diyebiliriz. Her yıl binlerce ırktan turist ağırlayan Antalya’da neredeyse tüm tabelalar İngilizce, Rusça. Hal böyle iken Antalya’da gezebilmek bir turist için elbette zor değil.  
Doğal güzellikleri ile cennet bahçelerini anımsatan Antalya’da konaklamak için sıklıkla otel tercih edilse de Villa Kalkan gibi yeni yeni oluşumlar ile turistler kendilerine özel hazırlanmış kiralık villalarda konaklayabiliyorlar. Kiralık villa Antalya’da sizin tercihlerinize göre veya konaklama amacınıza göre tercih edebildiğiniz ve tüm aileniz için ek bir bedel ödemeden konaklama yapabildiğiniz oldukça karlı bir tatil demek. Villa Kalkan olarak bizleri tercih eden ya da etmeyi düşünen tüm misafirlerimize Antalya çevresi gezilecek yerler önerisini yapmak ve tüm müşterilerimizin Antalya’da iyi vakit geçirmelerini istiyoruz.

Sapadere Kanyonu
Alanya çevresinde bulunan Sapadere Kanyonu 400 metre yüksekliği ile harika bir şehir manzarası sunuyor. Kanyonun sonundaki şelaleden oluşan göl olarak adlandırılabilecek yerde biriken soğuk ve tertemiz sular insanın yazın hararetini almaya birebir. Her sene dinlenme tesislerinin, cafelerin açıldığı Sapaderi Kanyonu doğal güzelliklere meraklı ziyaretçilerimize çok iyi gelecek.

Kızlar Silivrisi
Dağ tırmanışına ve dağcılığa meraklı olanlar için bulunmaz bir nimet olan Kızlar Silivrisi Bey Dağları’nın en yüksek doruğu olarak biliniyor. Özel araçlarla da çıkabileceğiniz Kızlar Silivrisi’nde kamp alanları ve konaklamak için butik yerler bulunuyor. Yaz veya kış tatili fark etmeksizin dinlenebileceğiniz 1-2 gün kaçamak yapabileceğiniz Kızlar Silivrisi tam bir yeşillik cenneti.

Tilkiler Mağarası
Oymapınar Barajı çalışmalarında tesadüfen bulunan Tilkiler Mağarası’nda sarkıt ve dikitler bulunuyor. Konglomera içinde gelişen ve ilkbahar sularıyla yükselen suları ile dikkat çeken Tilkiler Mağarası tarihi ve eski döneme ait yerleri gezmeyi sevenler için oldukça fantastik gelecek.
 

Termessos Kaplıcaları
Güllük Dağı'nın tepe noktasında tamamen doğal bir alan üzerine kurulu bir kaplıca olan Termessos Kaplıcalarına her yıl binlerce yerli yabancı turist akın etmektedir. Termessos Antik Kenti  içinde yer alan Termessos Kaplıcalarına Antalya’ya gidip de uğramamak büyük bir eksiklik olacaktır. Ağaçların arasında gezinti yaparak tarihin her noktasında bir detay bulacak, İskender’in burayı neden fethedemediğini anlayacaksınız.

ANTALYA