Ne Aramıştınız ?

MERAK ETTİKLERİNİZ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Web sayfamızda yer alan villaların kiralama süreci ve sonrası hakkında merak ettiklerinize dair derlenmiş soruların cevaplarına aşağıdaki sekmelere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Farklı sorularınız için bizlere info@villakalkan.com.tr mail adresimizden veya telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

 • NASIL REZERVASYON YAPABİLİRİM?

Kiralamak istediğiniz villanın detay sayfasında yer alan fiyatlar kısmının hemen altında bulunan REZERVASYON butonuna tıklayarak villanın müsaitliğini kontrol edebilir, konaklama yapmak istediğiniz tarih aralığının müsait olması durumunda minimum 5 veya 7 gece (seçtiğiniz aya göre değişmektedir) seçildikten sonra açılan pencerede yer alan konaklayacak kişi sayısı (yetişkin ve çocuk olarak) seçilip; Rezervasyonu gerçekleştiren kişinin ad soyad, email,telefon no, T.C. kimlik no  bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.

Bu ekranda kiralamak istediğiniz villanın konaklama yapacağınız tarih aralığındaki fiyatını ve ön ödeme olarak ödenmesi gereken depozito tutarını (toplam tutarın %35’i) görebilirsiniz.

Rezervasyon koşullarını onaylıyorum sekmesini onaylayıp devam tuşuna tıkladığınızda Rezervasyonunuz alınmıştır bilgisini ekranınızda görebilirsiniz. Bu işlemlerin ardından sistemimiz sizlere ön rezervasyonunuzun tarafımıza ulaştığını ve rezervasyon ile ödeme detaylarını içeren  bilgileri formda belirttiğiniz mail adresine gönderecektir.

 • ÖDEMELER NASIL YAPILIYOR?
Rezervasyon formunun oluşturulmasının ardından ilk etapta, konaklama yapacağınız tarih aralığındaki villanın toplam kiralama bedelinin %35'lik kısmının ödenmesi gerekmektedir.Bu tutar rezervasyon formunu doldurduğunuz sırada sizlere ön bilgi olarakta verilmekte ayrıca tarafınıza ulaşan ön rezervasyon bilgilerinizde de yer almaktadır. %35'lik depozito ödemesini tarafınıza mail ile göndereceğimiz ödeme linki üzerinden güvenli bir şekilde (3d secure ile) kredi kartınız ile yada firma hesap numaramıza yapacağınız havale/eft ödemesi ile de gerçekleştirebilirsiniz.
Kredi kartı ödemelerinde 12 aya kadar (vade farkı uygulanmaktadır) taksit imkanı bulunmakta olup Maximum, Cardfinans, World, Axess, Bonus ve Paraf kart sahipleri bu hizmetimizden faydalanabilmektedir.
Kalan %65'lik tutar ise villaya giriş esnasında nakit olarak tarafımıza ödenecektir.
 • REZERVASYON EVRAKLARINI NE ZAMAN ALABİLİRİM?

Toplam kiralama bedelinin %35'lik kısmının ödenmesine istinaden rezervasyon onayınız,sözleşme ve ödeme bilgileriniz rezervasyon formunda belirttiğiniz mail adresine gönderilecektir.

 • KAÇ KİŞİ KONAKLAYABİLİYORUZ?

Web sayfamızda bulunan villalarımıza ait detay sayfalarında ve villa listeleme sayfalarında, villalarda

konaklayabilecek kişi kapasiteleri ve yatak odası sayıları belirtilmektedir.


 • YEMEK SERVİSİ HİZMETİNİZ VAR MI?

Yemek servisi hizmetimiz bulunmamaktadır. Villalarımıza ait mutfaklarda kendi yemeklerinizi pişirebilir,kendi ellerinizle güzel bir kahvaltı sofrası hazırlayabilirsiniz.Özel barbekü hizmeti talep etmeniz durumunda, anlaşmalı olduğumuz özel şeflerden bu hizmeti ücret karşılığında alabilirsiniz.Ücret ve hizmet detayları ile ilgili bizleri arayabilirsiniz.

 • ÜCRETE NELER DAHİL?

Elektrik,su,tüpgaz kullanımı,havuz ve bahçe bakımı giderleri ile villaya girişte yapılan temizlik hizmeti ücrete dahildir. Konaklamanız esnasında ekstra temizlik hizmeti talep etmeniz durumunda 1 gün öncesinde firmamıza bilgi vermeniz gerekmektedir. Bu hizmet ücret karşılığinda verilmektedir.

 • VİLLALARIN DENİZE MESAFELERİ NEDİR?

Web sayfamızda bulunan villaların denize olan mesafeleri villalara ait detay sayfalarında belirtilmektedir.Ayrıca villaların markete,restauranta ve kent merkezine olan mesafelerini de içeren bilgilere yine bu sayfalardan ulaşabilirsiniz.

 • KALKAN'A ULAŞIM SEÇENEKLERİ NELERDİR?

Kalkan,

İstanbul'a 840 km.
Ankara'ya 660 km.
Antalya'ya 200 km.
Fethiye'ye 80 km.
Kaş'a 25 km. Mesafededir.


İstanbul ve Ankara'dan Ulaşım

Kara yoluyla
Kalkan'a Antalya üzerinden ulaşmak için Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş güzergahı kullanılmalıdır. Ayrıca 80 km.lik bir mesafede olan Fethiye üzerinden de Kalkan'a kolayca ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin birçok yerinden Kalkan'a otobüs seferi yapılmaktadır. Kalkan otobüslerinin bulunamadığı durumlarda Kaş ve Fethiye otobüsleriyle önce bu merkezlere, ardından minibüslerle Kalkan'a ulaşılabilir.

Hava yoluyla
Kalkan'a en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı'dır. Buradan kalkan Havaş servisleriyle önce Fethiye'ye, buradan kalkan minibüslerle Kalkan'a ulaşılabilir.

Dalaman Havalimanı’ndan Kalkan’a ulaşım için birkaç farklı alternatifiniz bulunuyor. Havaalanından transfer paylaşımı yapabileceğiniz gibi özel transferleri de tercih ederek doğrudan Kalkan’a gelebilirsiniz. Eğer diğer toplu taşıma seçeneklerini değerlendirmek istiyorsanız, Önce Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye Otogarı’na gelmeniz gerekiyor. Otogara geldikten sonra ise yolculuğunuz oldukça keyifli geçecek. Fethiye-Kaş arası seferler düzenleyen otobüslere binerek, yaklaşık 1.5 saat içinde kendinizi Kalkan’da bulacaksınız. Yemyeşil ormanların arasında ilerleyerek gideceğiniz bu 80 km’lik yol, daha tatiliniz başlamadan o havayı içinizde yaşatmaya başlayacak.

 • REZERVASYON KOŞULLARI 1

Rezervasyon Koşulları


TARAFLAR


İş bu sözleşme tarafları, VillaKalkan, Müşteri ve Ziyaretci olarak belirlenmiş olup. Taraflar sözleşmede belirtilen şekilde tanımlanmıştır.


VİLLA KALKAN


Merkezi Kalkan Mah. Şehitler Cad No: 50/A/2 Kaş/ Antalya adresinde bulunan Alper Çelik şahıs firmasını ifade eder. Villa Kalkan münferit bireylere veya tüzel kişilere  www.villakalkan.com.tr web sitesi üzerinden veya direkt Kalkan ofisimizden kiralama yapmak isteyen kişilere aracılık hizmeti sunan bir kuruluştur.


ZİYARETCi


Terimi, bunlarla sınırlı olmamak üzere sitemizde yayınlanmakta olan kiralik villa,apart,konut ve işyeri ile kiralanabilir ya da satın alınabilir diğer materyalleri inceleyen, satın alma veya kiralama talebinde bulunan ya da satın alan veya kiralayan gerçek veya tüzel kişileri ifade eder.


MÜŞTERİ


Villa Kalkan aracılığı ile gerçek kişi veya tüzel kişilerin web sitemizde  sunduğumuz hizmetlerimizden yararlanan, villa,apart,konut, işyeri ilanlarını sitemiz aracılığı ile kiralamak veya satın almak üzere sitemizde inceleyen gerçek kişi veya tüzel kişileri ifade eder. Müşteriler aynı zamanda kiralama/satın alma yapan kişilerdir.


REZERVASYON ÖDEMESİ 

Rezervasyon yaptığınız tesis ile ilgili toplam rezervasyon bedelinin ön ödemesinin (%35) rezervasyon ile birlikte kredi kartı veya banka havalesi ile yapılması gerekmektedir. Kalan ödeme (%65) tesise giriş gününde nakit olarak ödenir. Kiralama bedeli yabancı para birimi ise ve ziyaretçi ödemeyi TL bazında yapmak isterse, merkez bankası günlük satış fiyatı baz alınacaktır. 


HASAR DEPOSİTOSU 

Gerçekleşen tüm Rezervasyonlar için bir hasar bedeli tespit edilmiştir, bu rakam seçilen villa veya aparta göre 400 TL ile 1.500 TL arasında değişmektedir. Rezervasyonu gerçekleştiren kişi hasar bedelini tesise girişte nakit olarak öder .Misafirin tesisten ayrılacağı gün firmadan bir yetkili villayı / apartı kontrol eder, hasar depozitosu geri ödemesi (hasar yok ise) çıkış esnasında yapılır. 


REZERVASYON TARİHİ VEYA TESİSİN DEĞİSTİRİLMESİ 

Herhangi bir sebepten dolayı tesis veya rezervasyon tarihinin de değiştirilmesi için firmadan onay alınması gerekir, firmadan onay alındıktan sonra firma hesabına bu değişikle ilgili ilave olarak 500 TL yatırılması gerekir ve yeni bir rezervasyon yapılır. 


REZERVASYON İPTALİ 


Seyahatiniz öncesi rezervasyon iptalini aşağıdaki şartlarda yapabilirsiniz.


Rezervasyon için gönderilen kaporanın kesinlikle iadesi yoktur.

Seyahat baslangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri, toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır.

Seyahat baslangıcından önceki 29.gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müsteri hiç gelmezse müsteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

* Kiralama iptali durumlarında para iadeleri kiralama ödemesinin yapıldığı hesaba en erken 15 iş günü içerisinde iade edilir. Ödeme iadesi söz konusu ise lütfen bu süreyi dikkate alınız


CHECK-IN VE CHECK- OUT 

Villa veya Apartlara giriş (Check-in) en erken saat 15:00’dan sonra, çıkış (Check-out) ise en geç saat 11:00’da olmalıdır. Bu arada kalan zaman dilimi taşınmazların temizliği ve bir sonraki ziyaretçi’nin girişi için ayrılmıştır. Sadece uygun durumlarda geç çıkış veya erken girişe izin verilir. Bunun haricinde ziyaretçi belirtilen saatte çıkış yapmak zorundadır. Geç çıkış yapıldığı takdirde bu durumdan kaynaklanabilecek olan kayıpları ödemeyi taahhüt eder. 

 


TEMİZLİK 

Tüm evler girişte temiz teslim edilir. Ziyaretçi çıkışında yapılacak temizlik ücreti evin büyüklüğüne ve tesis kurallarına göre ziyaretçi’den tahsil edilebilir. Her ev için değişiklik gösteren bu durum rezervasyon sırasında ziyaretçi ye belirtilecektir. 

 


ÖZEL TALEPLER 

Özel istek ve taleplerinizin rezervasyon esnasında bildirilmesi gereklidir. Özel istek ve taleplerinizin karşılanması için azami gayret gösterileceğini belirtiriz. 

 


SÖZLEŞMENİN AKTEDİLMESİ 

*Ziyaretçi sözleşme’yi okuduğunu, anladığını, haklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğunu kabul eder. 

* Ziyaretçi, sözleşme ile kararlaştırılan edimler arasında hiçbir oransızlık bulunmadığını ve karşılıklı edimlerin işin niteliğine uygun olduğunu, sözleşme konusuna giren işlemler kapsamında herhangi bir tecrübesizliklerinin bulunmadığını kabul ederler. 

* Ziyaretçi, sözleşme kapsamında yer alan işlemlerin kendi menfaatine uygun olduğu konusunda tam bir kanaate vardığını ve tüm şartlara kendi özgür iradesi ile, hiçbir güçlük veya sıkıntı içinde olmadan, düşünerek, isteyerek ve bilerek uyacağını kabul eder. 

* Villa Kalkan Kiralama ve ziyaretçi, sözleşmenin hükümlerinin haksız şart sayılabilecek bir özellik taşımadığını, menfaatler dengesi bakımından bir haksızlık olmadığını kabul eder. 

İşbu sözleşme hükümleri tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar hakkında yönetmelik hükümleri uyarınca herhangi bir haksız şart içermemektedir. hükümler dürüstlük ve iyi niyet kuralına aykırılık teşkil etmemekte olup tüketicinin korunması mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır. 

İşbu sözleşme hükümleri 6098 sayılı borçlar kanunu hükümleri de dikkate alınarak hazırlanmıştır. borçlar kanunu’nun 21. maddesinde öngörülen bağlayıcılık ve içerik denetimi ziyaretçi  tarafından yapılmıştır. işbu sözleşme hükümlerinden hiçbiri işbu sözleşme’nin niteliğine ve işin özelliğine yabancı (şaşırtıcı şartlar) nitelik taşımaz. işbu sözleşme hükümleri açık ve anlaşılır bir şekilde yazılmış olup birden çok anlamı ifade etmemektedir. 


 • REZERVASYON KOŞULLARI 2

FİRMAMIZIN  SORUMLULUKLARI 


*Web sitemizden rezervasyon yaptığı tarihten itibaren yazlık ev'e girişe kadar bu rezervasyon ile ilgili tüm işlemler firmamızın sorumluluğundadır. 

* Konutta olabilecek aksaklıkları(elektrik arızası, su arızası vs.) en kısa zamanda onarımını veya bakımını yaptırır. Fakat yaz aylarının çok yoğun olması sebebi ile gecikmeler yaşanabileceğini de hatırlatmak isteriz. 


* Ziyaretçilerin özel eşyalarından firmamız hiç bir şekilde sorumlu değildir. Tatil beldelerinde hırsızlık olaylarının olabileceğini dikkate alarak misafirlerimizin dikkatli olmalarını öneriyoruz. 

* Seyahat sigortası yaptırmanızı öneririz. Eve ait eşyaların çalınması, zarar görmesi veya benzer koşullarda, olay yerinde inceleme yapan polis veya jandarmanın raporuna göre hareket edilecektir. 

* Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen savaş, savaş tehdidi, toplumsal kargaşa, terörist eylemler, doğal afetler, sağlık riskleri ve şiddetli hava koşulları gibi durumlardan kaynaklanan değişikliklerden sorumluluk kabul etmeyeceğimiz gibi para iadesi de yapmayacağımızı belirtmek isteriz. 

* Evde kaynaklanacak ve tamiri mümkün olmayan büyük teknik arızalarda, kiralanan evin muadili başka bir konut firmamız tarafından tahsis edilecektir. 


*Villa Kalkan web sayfasında yayınlanan hiç bir villa, veya  apart, Villa Kalkan a ait değildir. Her villanın/apartın sahipleri farklı gerçek veya tüzel kişilerdir. Villa Kalkan, gerçek yada tüzel kişilerin villalarını/apartlarını müşteriye kiralamak için aracılık konumundadır. Bu nedenle Villa Kalkan sadece komisyonculuk  faturası keser. Ziyaretcinin  ödediği bedelin  belirli bir tutarı (komisyonculuk) geliridir ve bu gelire istinaden Villa Kalkan fatura ibraz etmektedir. Ziyaretci tarafından ödenen toplam tutarın fature keşide edilmeyen  kalan kısmı  villa/apart sahibinin geliri olduğundan dolayı, kalan tutarı için fatura ibraz edilmez. Villa/apart sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. Villa Kalkan kendi elde ettiği gelire istinaden  fatura ibraz ettiğinden dolayı , üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin elde etiği gelir için fatura ibraz etmez, bu durumdan  kaynaklı bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.


 

ZİYARETCİNİN SORUMLULUKLARI 

* Evin içerisinde sigara içilmesi yasaktır. 

* Firmamızdan onay alınmadığı takdirde evcil hayvan kabul edilmez. 

* Her ev için maksimum kişi sayısı web sitemizde belirtilmiştir. Sözleşmede belirtilen kişiler haricinde evde başka kimse kalmamalı, ziyaretçi kiraladığı ev için rezervasyon formunda ve/veya web sitemizde belirtilen kişi sayısını aşmamalıdır. 

* Ziyaretçiler kiraladıkları tatil konutunun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir. Fakat tüm ekipmanları temiz ve hasar vermeden kullanmaya özen göstermelidir. Herhangi bir hasar ziyanda firmamızı haberdar etmelidir. 

* Oluşan herhangi bir hasarın bedeli neyse depozitodan düşülecektir. Hasar bedeli depozito bedelinden yüksek ise ziyaretçi fazlasını ödemeyi kabul eder. *ziyaretciler, bu Sözleşme’den kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini Villa Kalkan  onayı olmadan devredemezler. Villa Kalkan sözleşme’den kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini 3. kişilere devredebilir. 

*Kullanan, taşınmazı hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi korumalı ve gelebilecek tüm tehlikelerden uzak tutmalıdır. 

*Taşınmazın kullanımı için ziyaretçinin  kontrolüne bırakıldığı sırada hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi kullanılmaması ve/veya gelebilecek tehlikelerden uzak tutulmaması halinde ziyaretci, Taşınmaz Sahibi’ne karşı kusuru oranında sorumlu olacak, Villa Kalkan  kesinlikle sorumlu olmayacaktır. 

*Taşınmaz esas olarak sadece  ziyaretçi ve sözleşme belirtilen kişiler tarafından kullanılacaktır.Sözleşme belirtilen kişiler dışında,  kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunmadığı takdirde Taşınmaz başkasına kullandırılamaz. İzin verilen kişilerin bulunması halinde dahi bu kullandırmalar ziyaretçi tarafından bedel karşılığında üçüncü kişilere tahsis edilemez. Ziyaretinin izin verdiği kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunması halinde söz konusu izin verilen kişilerin bu Sözleşmede yer alan hükümlere aykırı hareketleri doğrudan ziyaretçinin aykırılığı olarak telakki edilir. Kullanan taşınmazı başkalarına kullandırarak ticari veya benzeri kazanç sağlayamaz. 


* Ziyaretçiler kullanılan  evin çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olmalı ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınmalıdır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi bir yasadışı (silah, uyuşturucu, her türlü kaçakçılık vs..) faaliyet içinde bulunmamalıdır. Böyle bir durum karşısında Villa Kalkan‘ın derhal ve ihtara gerek kalmadan evi tahliye ettirme hakkı saklıdır. Anılan sebeplerle yapılacak tahliye esnasında oluşabilecek zarar ve kayıplardan Villa Kalkan sorumlu tutulamaz. 

Bu anlaşma ile evin söz konusu tarihlerde başkasına kiralanmayacağı teminat altına alınmaktadır. Afet ve mücbir sebepler durumunda bu sözleşme geçersiz olacaktır. 


*Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, Villa Kalkanın önüne geçemediği durumlarda Villa Kalkan kesinlikle sorumlu tutulamaz.


*Villaya/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan Villa Kalkan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan Villa Kalkanın kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Tüm Villa ve Apartlarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Villa Kalkan, müşteriyi hiçbir zaman, hiç bir şekilde kiraladığı villaya/aparta, Villa Kalkan Firmasının otomobili içerisinde taşımaz. Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Villa Kalkan, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Ziyaretçinin  kendi sorumluluğundadır.

*Villa veya apart kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan Villa Kalkan sorumlu tutulamaz. Villa Kalkan, villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir

Villaya/Aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden Villa Kalkan sorumlu tutulamaz.

*Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan Villa Kalkan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Villalarımızın/Apartlarımızın hiç birisinin yüzme havuzları ısıtmalı değildir. Mevsim şartlarına göre sıcaklıkları değişiklik gösterir, havuz suyu sıcaklığı veya soğukluğu sebebi ile müşterinin havuzu kullanamaması durumunda, Villa Kalkan hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz. Müşteri, villayı/apartı kiralamadan önce, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün web sitesinden veya telefonundan hava durumu hakkında bilgi alabilirler.HUKUKİ ŞARTLAR


Uygulanacak Hukuk: Taraflar, işbu Sözleşme’nin uygulanması ve yorumlanması ile ilgili ihtilafların Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre çözümleneceğini kabul etmektedirler. 

(b) Yetkili Mahkeme: İşbu Sözleşme’den doğan ihtilafların hallinde münhasıran Kaş Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. İşbu Sözleşme’den dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre Villa Kalkan  merkezi bulunan yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir. 

(c) Ayrılabilirlik: Sözleşme’nin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlülüğünü etkilemeyecektir. 

(d) Sözleşmenin Dili: İşbu Sözleşme Türkçe olarak hazırlanmış ve imzalanmıştır. 

(e) Sözleşme ve Eklerinin Bütünlüğü ve Tadiller: Sözleşmenin ekleri bu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçasını teşkil edecek olup birbirlerinden ayrı olarak yorumlanamaz. 


(f) Vila Kalkan  Şirketi İletişim Bilgileri: 

Vila Kalkan (Alper Çelik)

Kalkan Mah. Şehitler Cad. No:50/A/2 Kaş Antalya

Telefon:0242 252 00 32

E-posta: info@villakalkan.com.tr                  


(g) Tüketici İlişkileri: Ziyaretci  ile Vila Kalkan  arasında çıkabilecek sıkıntıları Vila Kalkan  , iyiniyet ve dürüstlük kaideleri kapsamında çözmek için her türlü gayreti sarfedecektir. Fakat şikayet ve itirazlar için Villa Kalkan Hizmetleri’nin alındığı yer olan Kaş / Kalkan’da tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine başvurulabilir. Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca -cayma hakkının kullanılamayacağı istisnai durumlara girmesi sebebiyle- işbu Sözleşme kapsamında ziyaretçi  nın cayma hakkı bulunmaz. 

(h) villakalkan.com.tr Üzerinden Yapılan İşlemler ve irade açıklaması niteliğindeki işlemler 6098 sayılı Borçlar Kanunu, Tüketici Mevzuatı ve yürürlükte bulunan sair mevzuat uyarınca Tarafları bağlayıcı irade açıklamaları olarak telakki edilirler. 

Yukarıda belirtilen maddelerin doğrultusunda Villa Kalkan para iadesi olmadan kontratı iptal eder. 

İş bu sözleşme toplam 7 sayfadan oluşmaktadırTaraflar bütün sözleşme hükümlerini peşinen elektronik ortamda kabul ettiklerini beyan etmektedirler. 


 • BELİRTİLEN FİYATLAR KİŞİ BAŞI FİYATLARMI?
Web sayfamızda veya sosyal mecralarda paylaştığımız fiyatlar villanın toplam fiyatıdır. Kişi başı fiyat uygulamamız bulunmamaktadır. (Örnek : 4 kişi konaklama kapasitesine sahip bir villada 2 kişi de kalsa 4 kişi de kalsa villanın fiyatı aynıdır.)